Basın Duyurusu •  10.10.2019

Corteva Agriscience lansman yolculuğunu tamamladı

Something went wrong. Please try again later...

Tarım sektörünün küresel lideri Corteva Agriscience Türkiye çapında başlattığı marka lansman yolculuğunu başarıyla tamamladı. “Birlikte Başarının Peşinde” mottosuyla yola çıkan Corteva Agriscience lansman ekibi, düzenlediği birbirinden farklı etkinlikler vasıtasıyla tarımı zenginleştiren binlerce iş ortağıyla bir araya geldi; tamamen tarıma adanmış bir şirket olmasının yarattığı farkları ve birlikte imza attıkları başarıları onlarla paylaştı.

ADANA, Ekim 10, 2019 — Tarım sektöründe kuralları baştan yazan Corteva Agriscience, 2019 yılı boyunca Türkiye genelinde çok sayıda lansman etkinliğine imza attı. Bunlardan ilki, ülke çapında başlattığı ve binlerce iş ortağına misafir olduğu Türkiye lansman turuydu. “Birlikte Başarının Peşinde” mottosundan hareketle yola çıkan Corteva Agriscience ekibinin Haziran ayında başlayıp Ağustos’ta tamamlanan lansman yolculuğu tam 61 gün sürdü. Tüm bu süre zarfında Türkiye’nin tarımsal üretimine imzasını atan 26 şehrinde 600’e yakın lokasyon ziyaret edildi. Sektöre emeğiyle değer katan tüm paydaşlar; Corteva Agriscience’ın Dow AgroSciences, DuPont Bitki Koruma ve DuPont Pioneer markalarından aldığı zengin mirasla, tarım sektörünün en kalabalık ekibine sahip firma olmasının verdiği güçle ve tamamen tarıma adanmış bağımsız bir şirket olmasının kazandırdığı artılarla tanışma fırsatı yakaladı.

Türkiye’nin bereketli toprakları ziyaret edildi

11 Haziran’da Mardin-Kızıltepe’de başlayan marka lansman turu; sırasıyla Güneydoğu Anadolu, Çukurova, Akdeniz, Ege, Trakya, Marmara, Orta Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerini dolaştı; yine Çukurova’nın bereketli topraklarında son buldu. Meyveden sebzeye, tarla bitkilerinden örtü altına kadar Türkiye’nin ismi tarımla anılan tüm bölgelerini ziyaret eden Corteva Agriscience ekibi, bunun için 16 bin kilometreden fazla yol yaptı. Lansman turu boyunca konuk olduğu tüm paydaşlarıyla Corteva Agriscience’ın hem globalde hem de Türkiye’de tarım sektörüne kattığı değerleri paylaştı.

Üreticilerden zirai bayilere, Tarım Kredi Kooperatiflerinden Ziraat Odalarına kadar binlerce kişiyle bir araya gelen Corteva Agriscience ekibi, uğradığı her durakta konukseverlikle karşılandı ve tüm iş ortaklarından büyük ilgi gördü. Stüdyo şeklinde tasarlanmış özel bir araçla ziyaret edilen her durakta paydaşlarının hikayelerini dinledi, toplam 68 başarı hikayesi video çekimiyle kayıt altına alındı. Hayaller, ulaşılan hedefler, bölge tarımına sağlanan katkılar ve çok daha fazlası, başarı hikayelerinin başlıklarını oluşturdu. Kayıt altına alınan tüm bu başarı hikayelerinde, toprağa ve yaşama değer katan kadın mühendislerin varlığı ise özellikle dikkat çekiciydi.

Liderler Kıbrıs’ta buluştu

Corteva Agriscience’ın marka lansmanı kapsamında düzenlediği bir diğer etkinlik Liderler Zirvesi 2019 oldu. Sektörün en kritik yapı taşlarından olan paydaşlarıyla bir araya gelerek, tarımdaki iddiasını iş ortaklarıyla paylaştı. 14 Eylül tarihinde Kıbrıs, Concorde Luxury Resort Hotel’de gerçekleştirilen etkinliğe Türkiye’nin her bölgesinden yaklaşık 300 paydaş katılım gösterdi. Corteva Agriscience ekibinin de kalabalık bir kadroyla yer aldığı zirve, sabah gerçekleştirilen toplantıyla başladı. Toplantının teması; Corteva Agriscience markasının hikayesi, gelecek hedefleri, bilime verdiği değer, global çapta ve Türkiye özelinde gerçekleştirdiği inovatif çalışmalardı. Toplantıda ilk olarak Corteva Agriscience Türkiye Lideri Harun Toksöz ve Güney Avrupa Lideri Paolo Barbieri iş ortakları için bir sunum gerçekleştirdi. Firmanın global yapılanmasının ve Türkiye’nin Corteva Agriscience için öneminin anlatıldığı sunumda öne çıkarılan en kritik nokta, Corteva’nın tamamen tarıma adanmış bir şirket olmasıydı.

Liderler Zirvesi 2019 pek çok sürpriz etkinliğe de ev sahipliği yaptı. Zirveye davet edilen graffiti sanatçısı, misafirler ve firma çalışanlarıyla birlikte “Başarı Üretiyoruz” sloganını graffitiye uygun bir çerçevede resmetti. Bir diğer sürpriz etkinlik olan sanal gerçeklik oyununda ise, 360 derecelik VR gözlükler sayesinde paydaşlar interaktif bir dünyaya adım attı. Liderler Zirvesi 2019 organizasyonu, 14 Eylül akşamı düzenlenen ve ünlü şarkıcı Altay’ın sahne aldığı gala yemeği ile son buldu.

Tarıma yön veren etkinlikler serisi

İş ortaklarının Corteva Agriscience markasını daha yakından tanımalarını sağlayan bir diğer etkinlik, Türkiye’nin tarımsal ürün desenini yansıtan bölgelerinde organize edilen tarla günleriydi. Her bir etkinlikte 500’den fazla üretici ve iş ortağıyla bir araya gelen Corteva ekibi hem tarımsal üretimde fark yaratan ürünleri hem de marka hikayesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Corteva Agriscience’ın merceğinde yalnızca üreticiler ve iş ortakları değil, üretici kooperatifleri de yer aldı. Buna dair ilk buluşma, Türkiye’nin ayçiçeği üretimi açısından en önemli bölgelerinden olan Trakya’da gerçekleştirildi ve Trakya Birlik’e özel bir organizasyon düzenlendi. 27 Eylül tarihinde gerçekleştirilen marka lansman organizasyonu Ramada by Wyndham Tekirdağ Otel’de yapılan toplantı ve gala yemeği şeklinde organize edildi ve 150’den fazla paydaşla bir araya gelindi. İkinci etkinliğin başrolünde ise PANKOBİRLİK vardı. 27-29 Eylül tarihleri arasında Antalya’da bulunan Starlight Convention Center’da gerçekleşen organizasyonda Corteva Agriscience 135’ten fazla paydaşını ağırladı. Gün boyu süren toplantılarla gerek kurumsal gerek ürün bazlı sunumlar yapıldı, toplantılar sonrasında akşam düzenlenen gala yemeği ile marka lansman etkinliği tamamlandı.

Gelecek hayallerine ortak olundu

Corteva Agriscience’ın marka lansman etkinlikleri boyunca aldığı geri dönüşler de hep olumlu yönde oldu. Bu süreçte paydaşlarının başarı hikayelerine ortak olma fırsatı yakaladıklarını dile getiren Corteva Agriscience Türkiye Bitki Koruma Pazarlama Müdürü Serhan Emin Avcı, “Paydaşlarımız markamıza dair yeni anılar biriktirip, bizimle birlikte markamızı deneyimleme imkanı buldular. Aldığımız geri dönüşler doğrultusunda şunu belirtebilirim ki artık paydaşlarımız markamızı çok daha yakından tanıyor ve miras firmalarımızla beraber çıktığımız bu yolda, bizimle birlikte başarı üretmeye devam ediyorlar” dedi.

Corteva Agriscience ile birlikte artık Türk tarımının kendini tamamen tarıma adamış bir marka ile birlikte olduğunu belirten Avcı; Corteva Agriscience’ın işinin merkezine üreticileri koyan, hem tohum hem bitki koruma alanlarında faaliyet gösteren saf bir tarım şirketi olduğunu vurguladı. “Ar-Ge çalışmalarına verdiğimiz önem ve yaptığımız yatırımlar ile tarıma yön vermeye hazırız. Marka lansman etkinlikleri süresince sektöre dair çok önemli veriler elde ettik” diyen Avcı, paydaşlarıyla birebir kurdukları iletişim sayesinde onların düşüncelerini ilk ağızdan dinleme fırsatı bulduklarını da söyledi ve ekledi: “Corteva Agriscience olarak lansman boyunca elde ettiğimiz tüm veriler ve deneyimler, şimdiye kadar olduğu gibi gelecekte de stratejilerimizi belirlerken bizim için yön belirleyici olacak. Kurduğumuz hayallere iş ortaklarımızı da dahil etmeye devam edeceğiz.”

Birlikte yeni başarılara!

Corteva Agriscience 2019 yılı süresince düzenlediği ve çok sayıda farklı etkinliği kapsayan lansman yolculuğunu büyük başarıyla tamamlamış olmanın gururunu yaşıyor. Türkiye çapında gerçekleşen marka lansman etkinlikleriyle üretici, zirai bayi ve tarım şirketi birlikteliklerinden doğan kuvvetin tarımda ne kadar büyük bir güç olduğu bir kez daha gözler önüne serildi. Paydaşların ‘Sizce başarı nedir?’ sorusuna verdiği her cevap, Corteva Agriscience markası ve onun imzasını taşıyan ürünlere olan güveni konu edinen her anı ve birlikte kurulan her hayal, lansman yolculuğunun başarısını daha da perçinledi.

Tamamen tarıma adanmış bağımsız bir şirket olan Corteva Agriscience, aynı zamanda Türkiye tarım sektörünün en kalabalık ekibe sahip firması. Bu özellikleri onu hem nitelik hem nicelik olarak farklı kılıyor. Lansman yolculuğu boyunca bu farkı derinden hisseden iş ortaklarıyla birlikte Corteva Agriscience, tıpkı bugün olduğu gibi gelecekte de yeni başarılara imza atmaya devam edecek. Sektördeki çok güçlü üç firmadan aldığı Ar-Ge altyapısı ve zengin ürün portföyü ile Türkiye tarımına değer katmayı sürdürecek.

Corteva Agrisciencehakkında

Corteva Agriscience™, dünyanın her yerindeki çiftçilere, verim ve kârlılığı maksimize etmeleri için sektördeki en tamamlanmış portföyü sunuyor. Ödüllü bitki koruma ürünleri ile birlikte Pioneer®, Granular®, Brevant gibi tanınmış markaları bünyesinde bulunduruyor. Şirket aktif kimya ve teknoloji geliştirme kabiliyeti sayesinde pazara yeni ürünler de sunuyor. Üretenlerin ve tüketenlerin hayatlarını zenginleştirirken gelecek nesiller için ilerleme sağlama hedefi doğrultusunda gıda sistemi genelinde paydaşlarla birlikte çalışıyor. 1 Haziran 2019 günü bağımsız halka açık bir şirket olan Corteva Agriscience, daha önce DowDuPont'un Tarım Birimi idi. Daha detaylı bilgiyi www.corteva.com sitesinde bulabilirsiniz.

Corteva Agriscience™’ı Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter ve YouTube’da takip edebilirsiniz.

#   #   #

® TM SM Dow AgroSciences, DuPont veya Pioneer’ın tescilli markaları ve hizmet markaları, bağlı şirketlerine veya ilgili sahiplerine aittir.