Tarımda innovasyonu güçlendirmek

Imagem gen�rica

Dünyanın ihtiyaç duyduğu gıdayı üretebilmek için inovasyon

Yarının zorluklarını öngörürken, üreticilerin bugünkü ihtiyaçlarını çözmek için inovasyon yaparız. Inovasyon ile kaynaklarımızı korumak, sürdürülebilirliği sağlamak ve gıda zincirinin ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli çözüm ve hizmetleri sağlarız. Şeffaf yaklaşımımız gıda zincirinin her alanına ulaşır ve tüketicileri dahil eder. Amacımız bilimi, yöneticiliği anlayarak ve ürünlerimizin içindekileri test ederek tüketicilerin yedikleri gıdalara güvenmelerini sağlamaktır. 

yakından ayçiçeği

İnovasyon hiç bu kadar önemli olmamıştı

Gıda en temel ihtiyaçtır ve ekonomik kalkınmanın itici gücüdür. Dünya nüfusunun hızla artmasına rağmen gıda kaynaklarımız artmamaktadır. Tarımın lideri olarak bu bizim mücadelemizdir. Çözümümüz ise inovasyondur. 

laura higgins

Tarımın geleceği

Umarım bilime ilgisi olan öğrenciler kariyer olarak tarımı ve tarımsal Ar&Ge’ yi değerlendirirler çünkü hepimizin sağlıklı, güvenli ve yeterli gıdaya kavuşmasını garantiye almaktan daha önemli ne olabilir? En iyi ve en parlak öğrencilerin, gelecek nesiller için yaptığımız inovasyonlara, ve çözümlere katılmalarına ihtiyacımız var.

Bizi Farklı Kılan Nedir?

Corteva AgriScience, DuPont Bitki Koruma, Dow AgroSciences ve Pioneer'ın güçlü yanlarını bir araya getiren zengin bir inovasyon geleneği üzerine kurulmuştur. Üreticilere en zorlu mücadelelerinde entegre çözümler sunmak için tüm platformlarımızı nasıl bir araya getirebileceğimiz konusunda sürekli kendimizle mücadele ederiz.  İş birliğinin gücüne inanır, farklı kaynaklardan fikirler alır, dünya çapındaki üniversiteler ve sivil toplum örgütleri ile birlikte çalışırız.

Üreticileri ve Tüketicileri Anlamak

İhtiyaçlarını anlamak için çiftçileri dinler, bilim ile entegre çözümler üreterek bu ihtiyaçları karşılamaya çalışırız. Sorumlu tarımın bir şampiyonu olarak, tüketicilerin endişelerini dinleriz ve ürünlerimizin arkasındaki bilim ve yönetim anlayışını anlamalarına yardımcı oluruz.

Entegre çözümler sunuyoruz

Açık inovasyon  gibi inisiyatiflerle, dünya çapında sivil toplum örgütleriyle ve üniversitelerle birlikte çalışarak, hem içerde hem dışarda geniş ve farklı kaynaklardan fikirleri alarak, çözümün tüm parçalarının nasıl birlikte çalıştığına dair esasların yeniden tanımlanmasına odaklanıyoruz.

bilim kadını bitkileri inceliyor

İş birliği ve Fikir Liderliği

Corteva Agriscience, işbirliği yapıldığında küresel bilim topluluğunun gerçekten yenilikçi çalışmalar yaptığına inanır. Corteva’nın açık inovasyon platformu sayesinde dünya çapındaki fikir liderleri çığır açan oluşumlar ve sürdürülebilir tarımsal çözümler geliştirmek için çalışıyorlar. 

Açık İnovasyon