CORTEVA GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Güncelleme tarihi: 01.06.2019

Corteva Agriscience™ (“Corteva” “biz” veya “bizim”) gizlilik konularında hassas bir yaklaşım içindedir. Bilgileri nasıl topladığımızı, kullandığımızı ve açıkladığımızı bilmenizi ister. Corteva Çerezler ve Benzer Teknolojiler Politikası ile birlikte bu Gizlilik Bildirimi (“Gizlilik Bildirimi”) topladığımız bilgilerle bağlantılı uygulamalarımızı açıklamaktadır:

 • Bu Gizlilik Bildirimi'ne erişim sağladığınız ve bizim tarafımızdan alıştırılan web siteleri ile (“Web Siteleri”).
 • Bu Gizlilik Bildirimi'ne erişim sağladığınız bilgisayarlar ve mobil cihazlar aracılığıyle veya bu cihazlarla kullanım için bizim tarafımızdan kullanıma sunulan yazılım uygulamaları ile (“Uygulamalar”).
 • Bu Gizlilik Bildirimi'ne erişim sağladığınız ve kontrol ettiğimiz sosyal medya sayfalarımız ile (topluca “Sosyal Medya Sayfaları”).
 • Bu Gizlilik Bildirimi'ne bağlantı içeren ve size gönderdiğimiz e-posta mesajları ile.
 • Yasal tebliğin gerekli olduğu durumlarda çevrimdışı olarak.


      Web Siteleri, Uygulamalar ve Sosyal Medya sayfalarımız topluca “Hizmetler”olarak anılır.

      Corteva'ya Kişisel Bilgileri verdiğinizde bu Gizlilik Bildirimlerinin hükümlerini ve koşullarını kabul etmiş olursunuz.

Web Siteleri üzerinden Kariyer Merkezi ile bir iş başvurusunda bulunmanız durumunda, Kariyer Merkezi ile sağladığınız Kişisel Bilgileri kullanımımız Corteva Başvuru Sahibi Gizlilik Bildirimi ile yönetilir.

KİŞİSEL BİLGİLER

Kişisel Bilgiler”, sizi bir birey olarak tanımlayan veya kimliği tanımlanabilir bir birey olarak sizinle ilgili olan bilgilerdir, örneğin: 

 • Ad
 • Posta adresi (fatura ve gönderi adresleri dahil)
 • Telefon (cep telefonu numarası dahil) veya faks numarası
 • E-posta adresi 
 • Kredi ve banka kartı numarası
 • Profil resmi
 • Sosyal medya hesabı kimliği 
 • Satıcı veya Müşteri vergi kimlik numarası;
 • Vatandaşlık numarası, örneğin Sosyal Güvenlik Numarası
 • Şirket tarafından verilen kimlik numarası
 • Doğum Tarihi
 • Cinsiyet
 • Kredi başvurusunda bulunduğunuzda geçerli finansal bilgiler
 • Hesap ve yönlendirme numaraları gibi banka bilgileri
 • Parolalar ve hatırlatma soruları/yanıtları
 • Satın alım geçmişi
 • Konum/GPS verileri 

Kişisel Bilgilerin Toplanması

Biz ve hizmet sağlayıcılarımız, Kişisel Bilgileri çeşitli amaçlar doğrultusunda toplarız, örneğin: 

 • Hizmetler Yoluyla
  • Kişisel Bilgileri Hizmetler yoluyla toplarız, örneğin bir bültene kayıt olduğunuzda, Hizmetlere erişmek için bir hesap açtığınızda, bir sipariş verdiğinizde veya satın alım yaptığınızda, kredi başvurusunda bulunduğunuzda, bir talepte bulunduğunuzda, bir ürünün satın alımı için kaydolduğunuzda, garanti kartı gönderdiğinizde veya bir sohbet özelliği ile etkileşime geçtiğinizde.
 • Çevrimdışı
  • Kişisel Bilgileri sizden çevrimdışı olarak toplarız; örneğin, tesislerimizi ziyaret ettiğinizde, fuarlarımızdan birine katıldığınızda, telefonla sipariş verdiğinizde veya müşteri hizmetleriyle iletişime geçtiğinizde.
 • Diğer Kaynaklardan

-  Kişisel Bilgilerinizi diğer kaynaklardan da elde edebiliriz, örneğin:

o   halka açık veritabanları ve diğer üçüncü taraf kaynakların halka açık veritabanları ve diğer üçüncü taraf kaynaklar

o    bilgileri bizimle paylaştıklarında, ortak pazarlama iş ortakları ve hizmet sağlayıcılar (sosyal medya platformları dahil)

-  Sosyal medya hesabınızı Hizmetler hesabınıza bağlarsanız, sosyal medya hesabınızdaki bazı Kişisel Bilgileri bizimle paylaşırsınız; örneğin, adınız, e-posta adresiniz, fotoğrafınız, sosyal medya bağlantılarının listesi ve sosyal medya hesabınızı Hizmetler hesabınıza bağladığınızda bizim için erişilebilir olabilecek veya erişilebilir kıldığınız diğer bilgiler.

-  Bir yarışmaya, promosyona, çekilişe, ankete veya diğer promosyonlara katıldığınızda. 

-  Bir blog veya foruma dahil olduğunuzda.

İstenen hizmetleri ve ürünleri size sağlamak için Kişisel Bilgileri toplamamız gerekmektedir.  İstenen bilgileri sağlamamanız durumunda, Hizmetleri size sağlayamayabiliriz. Başka kişilerle ilgili Kişisel Bilgileri bize ya da Hizmetler ile bağlantılı olarak hizmet sağlayıcılarımıza ifşa etmeniz durumunda bunu yapma yetkinizin olduğunu ve bilgileri bu Gizlilik Bildirimine uygun olarak kullanmamıza izin verdiğinizi beyan etmiş olursunuz.

Kişisel Bilgilerin Kullanılması

Biz ve hizmet sağlayıcılarımız, Kişisel Bilgileri aşağıdaki amaçlar doğrultusunda kullanırız.

 •  Hizmetlerin işlevselliğini sağlama ve isteklerinizi yerine getirme. Sizinle olan sözleşmeden doğan ilişkimizi yönetmek ve/veya yasal bir yükümlülüğe uymak için şu faaliyetlerde bulunuruz:

      -  Kayıtlı hesabınıza erişimi düzenleme ve ilgili müşteri hizmetlerini vermek gibi, Hizmetlerin işlevselliğini sizin için sağlama.

      -   Çevrimiçi iletişim formlarımızdan biriyle veya başka bir şekilde bizimle iletişime geçtiğinizde, örneğin, sorularınızı, önerilerinizi, beğenilerinizi veya şikayetlerinizi gönderirken veya Hizmetlerimizle ilgili fiyat teklifi veya diğer bilgileri talep ettiğinizde, sorularınızı yanıtlama ve isteklerinizi yerine getirme.

      -   İşlemlerinizi tamamlama ve size ilgili müşteri hizmetlerini sunma.

      -  Şartlarımız, koşullarımız ve politikalarımızda yapılan değişiklikler ile ilgili yönetim bilgilerini size gönderme.

      -  İstemeniz durumunda mesajları başka bir kişiye göndermenize olanak tanıma.

      -  Kredi başvurunuzu işleme alma.

 •  Bültenimizi size sağlama, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili bilgileri ve/veya diğer materyalleri sağlama ve sosyal paylaşımını kolaylaştırma.  İzniniz veya meşru bir ticari çıkarınız olduğunda aşağıdaki faaliyetlerde bulunuruz: 

       -  Hizmetlerimiz hakkında bilgiler, yeni ürünler ve firmamız hakkında diğer haberler ile birlikte pazarlama ile ilgili iletişimleri (e-posta, kısa mesaj, WhatsApp mesajı, Uygulama içi bildirim ve sosyal medya platformlarında) gönderme.

       -  Kullanmayı seçtiğiniz sosyal paylaşım işlevselliğini kolaylaştırma.

 • İş raporlama ve kişiselleştirilmiş hizmetleri sağlamak için Kişisel Bilgilerin analizi.  Sizin onayınızı alarak veya yasal bir menfaatimiz olduğunda aşağıdaki faaliyetlerde bulunuruz:

-  Hizmetlerimizi iyileştirmek amacıyla, dijital içeriklerimizin nasıl kullanıldığına ilişkin toplu eğilim raporları hazırlamak  için kullanıcılarımızın  tercihlerini analiz etme veya öngörüde bulunma.

        -  Sizinle olan etkileşimlerimizi kişiselleştirmek ve size ilgi alanlarınıza göre uyarlanmış bilgi ve/veya teklifler sunabilmek için sizi daha iyi anlama.

        -  Hizmetlerimiz aracılığıyla sizin için alakalı ve ilginç olacağına inandığımız içerikleri sunabilmek için tercihlerinizi daha iyi anlama.

 • Çekilişlere, yarışmalara veya diğer promosyonlara katılmanıza olanak tanıma.  Sizinle olan sözleşmeden doğan ilişkimizi yönetmek için aşağıdaki faaliyetlerde bulunuruz.

       - Bir çekilişe, yarışmaya veya diğer bir promosyona katılmanız için size fırsat sunabiliriz. Bu promosyonların bazıları, Kişisel Bilgilerinizi kullanma ve ifşa etme yöntemlerimiz ile bilgileri içeren ek kuralları barındırır.

 • Kişisel Bilgilerin toplanması ve/veya anonimleştirilmesi.  Yasal bir menfaatimiz olduğunda aşağıdaki faaliyetlerde bulunuruz:

       - Kişisel Bilgilerin artık Kişisel Bilgiler olarak ele alınmaması için toplu hale getirebilir ve/veya anonimleştirebiliriz. Bunu, herhangi bir amaç için kullanıp açıklayabileceğimiz, kullanımımıza uygun başka veriler üretmek için yaparız.

 • İş amaçlarımızı yerine getirme. Sizinle olan sözleşmeden doğan ilişkimizi yönetmek ve/veya yasal bir yükümlülüğe uymak için ve/veya meşru bir çıkarımız olduğunda aşağıdaki faaliyetlerde bulunuruz:

       -  Hizmetlerimizin verimliliğini artırmak gibi amaçlarla veri analizleri.

       -  İç süreçlerimizin amaçlandığı şekilde çalıştığını ve yasal, düzenleyici veya sözleşmeye bağlı gerekliliklerle uyumlu olduğunu doğrulamak için denetlemeler.

       -  Sahtekarlık ve güvenlik izlemesi, örneğin siber saldırıları veya             kimlik hırsızlığı girişimlerini tespit etme ve önleme.

       -  Yeni ürünler ve hizmetler geliştirme.

       -  Mevcut ürün ve hizmetlerimizi geliştirme, iyileştirme veya değiştirme.

       -  Kullanım eğilimlerini belirleme, örneğin  Hizmetlerimizin hangi bölümlerinin kullanıcılar için en fazla ilgi duyduğunu anlama.

       -  Kampanyalarımızı kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uyarlayabilmemiz için tanıtım kampanyalarımızın etkinliğini belirleme.

       -  Ticari faaliyetlerimizi işletme ve genişletme, örneğin, Hizmetlerimizin hangi bölümlerinin kullanıcılarımız için en fazla ilgi duyduğunu anlama.

Kişisel Bilgilerin Açıklanması

Kişisel Bilgileri:

 • Ana şirketimiz ve bağlı şirketlerimize, bu Gizlilik Bildiriminde açıklanan amaçlar doğrultusunda açıklarız.

Şirketler grubumuzdaki varlıkların listesine ve konumlarına buradan bakabilirsiniz.

 • Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımıza, bize sundukları hizmetleri kolaylaştırmak için açıklarız.

- Bu üçüncü taraflar, web sitesi barındırma, veri analizi, ödeme işleme, sipariş tamamlama, bilgi teknolojileri ve ilgili altyapı sağlama, müşteri ilişkileri, e-posta iletme, denetim ve diğerleri gibi hizmetlerin sağlayıcılarını içerebilir.

 • Aracılar, perakendeciler, distribütörler ve diğer iş ortakları gibi üçüncü taraflara, seçimlerinizle tutarlı olarak size pazarlama iletişimi göndermelerine izin vermek için açıklarız.
 • Çekilişlerin, yarışmaların ve benzer promosyonların üçüncü taraf sponsorlarına açıklarız.
 • Kişisel Bilgileri açıklamamayı seçtiğinizde

- Mesaj panolarında, sohbetlerde, profil sayfalarında, bloglarda ve bilgi ve içerik gönderebildiğiniz diğer hizmetlerde (Sosyal Medya Sayfalarımız dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) açıklarız.  Lütfen bu hizmetler yoluyla gönderdiğiniz veya ifşa ettiğiniz bilgilerin halka açık olacağını ve diğer kullanıcılar ve kamuya açık olabileceğini unutmayın.

 • Sosyal paylaşım faaliyetleri aracılığı ile açıklarız. 

- Hizmetler hesabınızı sosyal medya hesabınıza bağladığınızda, bilgileri sosyal medya hesabınızla ilişkili arkadaşlarınızla, diğer kullanıcılarla ve sosyal medya hesap sağlayıcınızla paylaşırsanız. Bunu yaparak, bu bilgi paylaşımını kolaylaştırmamıza izin verirsiniz ve paylaşılan bilgilerin kullanımının sosyal medya sağlayıcısının gizlilik politikası tarafından yönetileceğini kabul edersiniz.

- Ayrıca, Hizmetler’de kullandığımız sosyal paylaşım aracının sağlayıcısı, sosyal medya hesabınız aracılığıyla Hizmetler’deki içeriklerinizi paylaştığınızda, sizinle ilgili Kişisel Bilgilerinizi de içeren bilgileri toplayabilir.  Sosyal paylaşım aracı sağlayıcısının bilgi toplama, kullanma ve paylaşma faaliyetleri kendi gizlilik politikasına tabidir ve gizlilik, güvenlik veya diğer uygulamalardan sorumlu değiliz.

 • Lisans, ortak kalkınma veya benzeri düzenlemelerle bağlantılı olarak üçüncü taraflara açıklarız.

 

Diğer Kullanımlar ve Açıklamalar

Ayrıca, Kişisel Bilgilerinizi, özellikle yasal bir yükümlülüğümüz veya yasal bir iş çıkarına sahip olduğumuz durumlarda, gerekli veya uygun şekilde kullanır ve açıklarız:

 • Geçerli yasalar ve düzenlemeler ile uyum sağlamak için.

- Bu, ikamet ettiğiniz ülkenin dışındaki yasaları içerebilir.

 • Kamu ve devlet yetkilileri ile işbirliği yapmak için.

- Bir talebe cevap vermek veya önemli olduğunu düşündüğümüz bilgileri sağlamak için.

- Bu, ikamet ettiğiniz ülkenin dışındaki yetkilileri içerebilir.

 • Emniyet teşkilatı ile iş birliğinde bulunmak için.

-  Örneğin, emniyet teşkilatından gelen taleplere ve emirlere cevap vermek veya önemli olduğunu düşündüğümüz bilgileri sağlamak için.

 • Diğer yasal amaçlar için.

-  Hüküm ve koşullarımızı uygulamak ve

-  Kendimizin ve/veya iştiraklerimizin, sizin veya başkalarının haklarını, gizliliğini, güvenliğini veya mülkiyetini korumak için.

 • Bir satış veya ticari işlem ile bağlantılı olarak.

- Her türlü iflas veya benzeri işlemlerle bağlantılı olarak, işlerimizin, varlığımızın veya hisselerimizin tamamının veya bir kısmının yeniden düzenlenmesi, birleşme, satış, ortak girişim, devir, aktarma veya başka bir şekilde düzenlenmesi durumunda üçüncü bir tarafa Kişisel Bilgilerinizi ifşa etmek veya aktarmakla ilgili meşru bir çıkarımız olduğunda.  Bu tür üçüncü taraflar, örneğin bir satın alma birimini ve onun danışmanlarını içerebilir.

DİĞER BİLGİLER

"Diğer Bilgiler”, sizin kimliğinizi ortaya çıkarmayan veya kimliği tanımlanabilir bir birey olarak doğrudan sizinle ilgili olmayan tüm bilgilerdir.

 • Tarayıcı ve cihaz bilgileri
 • Uygulama veya bağlı cihaz veya araç kullanım verileri
 • Tanımlama bilgileri, piksel etiketleri ve diğer teknolojiler kullanılarak toplanan bilgiler
 • Demografik bilgiler ve sizin kimliğinizi ortaya çıkarmayan ve sizin tarafınızdan sağlanan diğer bilgiler
 • Sizin kimliğinizi artık ortaya çıkarmayacak şekilde toplu hale getirilmiş bilgiler
 • Fiziksel konum
 • Tarımsal faaliyetinizle ilgili bilgiler

Diğer Bilgilerinizi geçerli yasalar uyarınca Kişisel Bilgiler olarak ele almamız gerekiyorsa, Kişisel Bilgilerinizi bu Bildirimde ayrıntılı olarak açıklandığı amaçlar dahilinde kullanabilir ve ifşa edebiliriz.

Diğer Bilgilerin Toplanması

Biz ve hizmet sağlayıcılarımız, Diğer Bilgileri çeşitli amaçlar doğrultusunda toplayabiliriz, örneğin: 

 • Tarayıcınız veya cihazınız aracılığıyla
  • Ortam Erişim Kontrolü (MAC) adresiniz, bilgisayarınızın tipi (Windows veya Mac), ekran çözünürlüğü, işletim sistemi adı ve sürümü, cihaz üreticisi ve modeli, dili, İnternet tarayıcısı türü ve sürümü ile kullandığınız Hizmetlerin (Uygulama gibi) adı ve sürümü gibi belirli bilgiler çoğu tarayıcı veya cihazınız aracılığıyla otomatik olarak toplanır.  Bu bilgileri, Hizmetlerin düzgün çalıştığından emin olmak için kullanırız. 
 • Uygulama kullanımınız ile
  • Bir Uygulamayı indirip kullandığınızda, biz ve hizmet sağlayıcılarımız, konumunuz veya cihazınızdaki Uygulamanın sunucularımıza eriştiği tarih ve saat bilgileri ve Uygulamaya hangi bilgi ve dosyaların indirildiği gibi Uygulama kullanım verilerini cihaz numaranıza göre takip edebilir ve toplayabiliriz.
 • Tanımlama bilgileri, piksel etiketleri ve benzer teknolojiler kullanılarak
  • Çerezler, doğrudan kullandığınız bilgisayarda depolanan bilgi parçalarıdır.  Web sitelerinde ve uygulamalar ile size gönderdiğimiz HTML biçimli e-posta iletilerinde çerezleri ve benzeri izleme teknolojilerini kullanabiliriz.  Çerezler ve benzeri teknolojiler, tarayıcı türü, Hizmetlerde harcanan süre, ziyaret edilen sayfalar, dil tercihleri ve diğer trafik verileri gibi bilgileri toplamamıza izin verir.  Toplanan bilgileri, analitik ölçümler, pazarlama kampanyalarımızın etkinliğini ölçmek ve ilginizi çekeceğini düşündüğümüz ürün ve hizmetler için reklam vermek üzere kullanmak gibi çeşitli amaçlar ile kullanırız.  Şu anda tarayıcıların "do not track" isteklerine yanıt vermemekteyiz.  Tanımlama bilgileri ve benzer teknolojilerden bazılarını kullanma şeklinizden nasıl vazgeçebileceğiniz de dahil olmak üzere daha fazla bilgi için lütfen Çerezler ve Benzer Teknolojiler Politikamızı ziyaret edin.
 • IP Adresi
  • IP adresiniz bilgisayarınıza İnternet Servis Sağlayıcınız tarafından otomatik olarak atanır.  Kullanıcı Hizmetlere eriştiğinde, bir ziyaretçiye ve ziyaret edilen sayfalara ek olarak bir IP adresi sunucu günlük dosyalarımızda otomatik olarak tanımlanabilir ve günlüğe kaydedilir.  IP adreslerini toplamak standart bir uygulamadır ve birçok web sitesi, uygulama ve diğer hizmetler tarafından otomatik olarak yapılır.  IP adreslerini, kullanım düzeylerini hesaplama, sunucu sorunlarını tanılama ve Hizmetleri yönetme gibi amaçlar için kullanıyoruz.  Yaklaşık konumunuzu IP adresinizden de türetebiliriz.
 • Fiziksel Konum
  • Cihazınızın fiziksel yerini, örneğin uydu, cep telefonu kulesi veya Wi-Fi sinyallerini kullanarak toplayabiliriz.  Kişiselleştirilmiş konum tabanlı hizmetler ve içerik sağlamak için cihazınızın fiziksel konumunu kullanabiliriz.  Ayrıca, daha kişiselleştirilmiş içeriklerin sağlanması ve reklam kampanyalarının etkinliğinin incelenmesi için pazarlama ortaklarımızla hangi reklamları görüntülediğinizi ve topladığımız diğer bilgileri içeren bilgilerle birlikte cihazınızın fiziksel konumunu da paylaşabiliriz.  Bazı durumlarda, bu tür kullanımlara ve/veya cihazınızın konumunun paylaşılmasına izin verme veya reddetme izniniz olabilir, ancak bunu yaparsanız, biz ve/veya pazarlama ortaklarımız size uygun kişiselleştirilmiş hizmetleri ve içerikleri sunamayabiliriz.

 

Diğer Bilgilerin Kullanılması ve Açıklanması

Diğer Bilgileri, ilgili yasalar uyarınca aksini yapmamız gereken durumlar dışında, herhangi bir amaç için kullanabilir ve açıklayabiliriz. Bazı durumlarda, Diğer Bilgileri Kişisel Bilgilerle birleştirebiliriz. Bunu yapmamız durumunda birleştirilen bilgileri, birleştirildiği sürece Kişisel Bilgiler olarak ele alırız.

GÜVENLİK

Kişisel Bilgilerin kuruluşumuz altında korunması için makul kurumsal, teknik ve idari önlemleri kullanıyoruz.  Maalesef, İnternet üzerinden gerçekleştirilen hiçbir veri aktarma veya veri depolama sisteminin %100 güvenli olduğu garanti edilemez.  Bizimle kurduğunuz etkileşimin artık güvende olmadığına inanmak için bir nedeniniz varsa veya bu konuda şüpheleriniz varsa, aşağıdaki “Bize Ulaşın” bölümünde açıklandığı şekilde sorunu bize hemen bildirin.

TERCİHLERİ VE ERİŞİM

Kişisel Bilgilerinizi kullanım ve ifşa uygulamalarımız ile ilgili tercihleriniz

Size, Kişisel Bilgilerinizin pazarlama amaçlı kullanılması ve ifşa edilmesi ile ilgili birçok seçenek sunmaktayız.  Şunlardan vazgeçebilirsiniz: 

 • Tarafımızdan gönderilen elektronik iletişimleri almak:  Artık gönderdiğimiz pazarlama ile ilgili e-postaları ileriye dönük olarak almak istemiyorsanız, bu e-postaların her birinde bulunan abonelikten çıkma mekanizmasını kullanarak vazgeçebilirsiniz.  Pazarlama ile ilgili kısa mesajları veya daha önce kaydolduğunuz SMS mesajlarını artık almak istemiyorsanız, aldığınız herhangi bir mesajı STOP yazarak cevaplayıp bu iletişimleri almaktan vazgeçebilirsiniz.
 • Kişisel Bilgilerinizi bağlı kuruluşlarla doğrudan pazarlama amacıyla paylaşmamız:  Kişisel Bilgilerinizi, bağlı kuruluşlarımızla doğrudan pazarlama amacıyla ileriye dönük olarak paylaşmayı kesmeyi tercih ederseniz, bu paylaşım davranışından burada vazgeçebilirsiniz.
 • Kişisel Bilgilerinizi bağlı olmayan üçüncü taraflarla doğrudan pazarlama amacıyla paylaşmamız:  Kişisel Bilgilerinizi, bağlı olmayan üçüncü taraflarla doğrudan pazarlama amacıyla ileriye dönük olarak paylaşmayı kesmeyi tercih ederseniz, bu paylaşım davranışından burada vazgeçebilirsiniz.

Mümkün olan en kısa sürede isteklerinize uymaya çalışacağız.  Bizden pazarlama ile ilgili e-posta almaktan vazgeçmeniz durumunda, yine de size önemli yönetim mesajları gönderebileceğimizi ve bundan vazgeçemeyeceğinizi lütfen unutmayın.

Kişisel Bilgilerinize nasıl erişebilir, değiştirebilir veya silebilirsiniz? 

Kişisel Bilgilerin işlenmesine tabi olarak, Kişisel Bilgilerin incelenmesini, düzeltilmesini, güncellenmesini, kaldırılmasını, sınırlandırılmasını ya da başka bir şirkete iletmek amacıyla Kişisel Bilgilerinizin elektronik bir kopyasını almayı talep etmek isterseniz (geçerli yasalar tarafından sağlandığı ölçüde),  buradan veya Kiza Is Merkezi Onur Mahallesi Turhan Cemal Beriker Bulvari No 437 A5 Blok Kat 6 Seyhan Adana TURKEY adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Talebinize geçerli yasalarla uyumlu olarak yanıt vereceğiz.

Talebinizde, hangi Kişisel Bilgilerin değişmesini istediğinizi ve Kişisel Bilgilerinizin veritabanımızdan gizlenmesini isteyip istemediğinizi açıkça belirtin.  Güvenliğiniz için, yalnızca bize talebinizi göndermek için kullandığınız belirli e-posta adresiyle ilişkili Kişisel Bilgiler ile ilgili istekleri yerine getirebiliriz ve isteğinizi uygulamadan önce kimliğinizi doğrulamamız gerekebilir.  Makul bir şekilde ve mümkün olan en kısa sürede isteğinizi yerine getirmeye çalışacağız. 

Kayıt tutma amacıyla belirli bilgileri saklamamız ve/veya bir değişiklik veya silme isteğinde bulunmadan önce başlattığınız işlemleri tamamlamamız gerekebileceğini (örneğin, bir satın alma işlemi yaptığınızda veya bir promosyona girdiğinizde, bu satın alma veya promosyonun tamamlanmasına kadar sağlanan Kişisel Bilgileri değiştiremez veya silemezsiniz) lütfen unutmayın.

SAKLAMA SÜRESİ

Kişisel Bilgileri, elde edildiği ve geçerli yasalarla tutarlı olduğu amaçlar doğrultusunda, gerektiği veya izin verildiği sürece saklarız. 

Saklama sürelerimizi belirleme kriterleri şunları içerir: 

 • Sizinle devam eden bir ilişkimizin olduğu ve Hizmetleri size sağladığımız sürenin uzunluğu (örneğin, bizimle bir hesabınız olduğu veya Hizmetleri kullanmaya devam ettiğiniz sürece);
 • Tabi olduğumuz yasal bir zorunluluk olup olmadığı (örneğin, belirli yasalar, bu bilgileri silmeden önce belirli bir süre boyunca işlemlerinizin kayıtlarını tutmamızı gerektirir); veya
 • Yasal pozisyonumuz ışığında (örneğin, geçerli zaman aşımı kanunları, hukuki ihtilaf veya düzenleyici soruşturmalar) saklanması tavsiye edilip edilmediği.

ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMETLERİ

Bu Gizlilik Bildirimi, Hizmetlerin bir bağlantı içerdiği herhangi bir siteyi işleten üçüncü taraflar da dahil olmak üzere hiçbir üçüncü tarafın gizlilik, bilgi veya diğer uygulamalarından sorumlu değildir ve bunlara hitap etmez.  Siteye veya Uygulamaya bir bağlantının dahil edilmesi, bağlı sitenin bizim veya bağlı kuruluşlarımız tarafından onaylandığı anlamına gelmez.

Ayrıca, Uygulamalar veya Sosyal Medya Sayfalarımız aracılığıyla veya bunlarla bağlantılı olarak diğer kuruluşlara açıkladığınız Kişisel Bilgilere ilişkin tüm bilgiler dahil olmak üzere, Facebook, Apple, Google, Microsoft, RIM veya diğer herhangi bir uygulama geliştiricisinin, uygulama sağlayıcısının, sosyal medya platform sağlayıcısının, işletim sistemi sağlayıcısının, kablosuz servis sağlayıcısının veya cihaz üreticisinin bilgi toplama, kullanma, ifşa etme veya güvenlik politikaları veya uygulamalarından sorumlu değiliz.

SİTENİN ÇOCUKLAR TARAFINDAN KULLANIMI

Hizmetler on üç (13) yaşın altındaki kişilere yönelik değildir ve 13 yaşından küçük bireylerden bilerek Kişisel Bilgi toplamayız.

YETKİLİ MAHKEME VE SINIR ÖTESİ AKTARIM

Kişisel Bilgileriniz, tesislerimizin olduğu veya hizmet sağlayıcılardan yararlandığımız herhangi bir ülkede saklanabilir ve işlenebilir; Hizmetleri kullanarak, bilgilerinizin ikamet ettiğiniz ülkenin dışındaki ülkelere (bulunduğunuz ülkeden farklı olan veri koruma kurallarına sahip olabilen Amerika Birleşik Devletleri dahil) aktarılacağını anlarsınız.  Belirli durumlarda mahkemeler, kolluk kuvvetleri, düzenleme kuruluşları veya güvenlik yetkilileri de Kişisel Bilgilerinize erişim hakkına sahip olabilir.

AEA İLE İLGİLİ EK BİLGİLER: AEA üyesi olmayan ülkelerden bazıları, Avrupa Komisyonu tarafından AEA standartlarına göre yeterli düzeyde veri koruması sağlamakla tanınmaktadır (bu ülkelerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz[ AB Komisyonu online yeterlilik listesi]. AEA ülkelerinden Avrupa Komisyonu tarafından yeterli kabul edilmeyen ülkelere yapılan aktarımlar için, Kişisel Bilgilerinizi korumak üzere Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilen standart sözleşme maddeleri ve bağlayıcı kurumsal kurallar gibi uygun önlemleri almış bulunuyoruz. Bu önemlerin bir kopyasını, buradan talebinizi ileterek elde edebilirsiniz.

HASSAS BİLGİLER

Biz talep etmediğimiz müddetçe, Hizmetler üzerinden hiçbir kişisel bilgiyi (örneğin sosyal güvenlik numaraları, ırksal ya da etnik köken, siyasi görüşler, din ya da diğer inançlar, biyometrik veya genetik özellikler, sağlık, adli geçmiş ya da sendika üyeliği ile ilgili bilgiler) lütfen bize göndermeyin ve ifşa etmeyin.

ÜÇÜNCÜ TARAF ÖDEME HİZMETİ

Hizmetler aracılığıyla yapılan ödemeleri işlemek için üçüncü taraf bir ödeme hizmeti kullanabiliriz. Hizmetler aracılığıyla ödeme yapmak istiyorsanız, Kişisel Bilgileriniz tarafımızca değil, üçüncü taraflarca toplanacak ve bu Gizlilik Bildirimine değil üçüncü tarafın gizlilik politikasına tabi olacaktır.  Bu Üçüncü tarafın Kişisel Bilgilerinizi toplaması, kullanması ve açıklaması üzerinde hiçbir kontrolümüz ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

BU GİZLİLİK BİLDİRİMİNDE YAPILAN GÜNCELLEMELER

Bu Gizlilik Bildiriminin üst kısmındaki “Son Güncelleme” lejandı, bu Gizlilik Bildiriminin en son ne zaman güncellendiğini gösterir.  Hizmetler ile ilgili güncellenen Gizlilik Bildirimini yayınladığımızda her türlü değişiklik geçerli olacaktır.  Bu değişiklikleri takiben Hizmetleri kullanmanız, güncellenen Gizlilik Bildirimini kabul ettiğiniz anlamına gelir.

BİZE ULAŞIN

Bu Gizlilik Bildirimi ile ilgili sorularınız varsa lütfen Gizlilik Talebi formumuzu kullanarak veya şu bilgileri kullanarak bize ulaşın:

Kiza Is Merkezi Onur Mahallesi Turhan Cemal Beriker Bulvari No 437 A5 Blok Kat 6 Seyhan Adana TURKEY

İletişim her zaman güvenli olmadığından, lütfen bize gönderdiğiniz iletişimlerde kredi kartı veya diğer hassas bilgileri eklemeyin.

AEA İLE İLGİLİ EK BİLGİLER

Ayrıca:

 • Bize, E-posta yoluyla Alman DPO'muza ulaşabilirsiniz.
 • Ülkeniz veya bölgenizin veya geçerli bir veri koruma kanununun ihlal edildiği iddiasının yer aldığı konumda veri koruma yetkili kurumuna şikayette bulunabilirsiniz.  Veri koruma yetkili kurumlarının listesine https://edpb.europa.eu/about-edpb/board/members_en sitesinden ulaşılabilir.