Topluluk Bağlılıkları ve Eğitim Yardımı

Pioneer danıŠmanı çiftçiyle görüŠüyor

Yaşamı ve toprakları geliştirme bağlılığımız

Tarım Biliminin endüstrideki liderleri olarak biz, doğrudan çıkarlarımızın ötesine geçip topluma faydası dokunan bir amacın izindeyiz.

Yerel Topluluklara Yatırım

Köklerimizi oluşturan şirketlerimizin yerel topluluklara yönelik yatırımları sayesinde belirlenen ve Corteva™ tarafından takip edilen gururlu geleneğe lütfen bir göz atın.

Afrika'da Yetersiz Beslenme ile Mücadele

Yoksulluk, kıtlık ve iklim değişikliği tarımsal verimliliği etkiliyor; çiftçiler için teknolojik ilerlemeleri ve yenilikleri gerekli kılıyor.

DuPont Pioneer, Afrika'nın kırsal bölgelerinde günlük beslenmelerinde ihtiyaç sahibi olan 300 milyon insanın beslenmesine yardımcı olacak daha besleyici sorgum geliştirmek üzere Afrika Uluslararası Hasat Biyoteknoloji Derneği ile işbirliği yaptı.

Sorgum projesi aynı zamanda, Afrikalı bilim insanlarını Iowa'daki Pioneer Hi-Bred genel merkezinde kullanılan teknolojiler ve yasal gereklilikler konusunda da eğitti.

Bir Meksika Topluluğunda Yaşam Kalitesini Artırıyor

Üniversite öğrencilerinin oluşturduğu yerel bir grup olan Grupo Renacimiento La Higuera I.A.P., Mexico City'nin kuzeyinde La Higuera topluluğunun yaşam kalitesini iyileştirmek üzere DuPont ile işbirliğine gitti. Topluluk, yetersiz aile entegrasyonu ve eğitim, aşırı yoğunluk ve kamusal alanlarda kirlilik gibi sorunlar yaşıyordu.

İş birliği sonucunda DuPont, aile ve topluluk değerleri, sebze yetiştirme ve çevre konularına atölye çalışmaları düzenledi. La Higuera, yeşil alanlarını geliştiriyor ve bir ekoloji ve topluluk kültürü oluşturuyor.

Bugüne kadar elde edilen sonuçlar:

· Atölye çalışmalarına 6500 kişi katıldı

· Öğrenci devamsızlığı yüzde 30 azaldı

40 ton geri dönüştürülmüş malzeme toplandı

Çalışan Odaklı Topluluk Desteği

Dow AgroSciences çalışanları 2016 yılında, gıda güvensizliği, STEM eğitimi ve topluluk başarısı alanlarında pozitif bir fark yaratmak için yaklaşık 8600 saat harcadı. Ayrıca Dow AgroSciences, dünya genelinde 90 yardım kuruluşuna ve 110 programa 2,8 milyon dolar bağış yaptı.

Pakistan'da Sağlıklı Çocuklar Yetiştiriyor

Tahminler, Pakistan'da 500.000'in üzerinde çocuğun önlenebilir hastalıklar nedeniyle beş yaşına kadar yaşayamayacağını gösteriyor. Bu gidişata bir dur demek isteyen sivil toplum örgütü Naya Jeevan, kapsamlı sağlık planları geliştirmek ve düşük gelirli gruplara sübvansiyonlu ücretler üzerinden sigorta sunmak üzere sağlık kurumlarıyla birlikte çalışıyor.

Ekiplerimiz, sağlık erişimi olmayan 350 düşük gelirli öğrenciye yönelik pilot planı desteklemek üzere finansman sağladı. Plan, bir yıl boyunca sağlık güvencesini, genel sağlık kontrollerini ve farkındalık eğitimlerini içeriyordu. 

Corteva iŠçileri paket hazırlıyor

Evimizin yakınında da fark yaratıyoruz.

Çalışanlarımız faaliyet gösterdiğimiz her bölgede kendi topluluklarına gönüllü katkılarda bulunuyor ve çeşitli kuruluşlarla iş birliği yapıyor.

Devamını Oku